facebook   instagram

Bizim İçin Ne Dediler: Doğum İçin Amerika...

Bilge Kanten Çelik

Gunler gecti, zaman yakinlasti derken karnim giderek daha da buyudu. Medicine ball kivamina geldi ama o kadar yukaridaydi ki dogumun habercisi hicbir mesaj gelmiyordu. Hamilelik surecimde sunu cok net kanitladim. Eskilerin soyledigi seylerin cogu hurafe: karnin yassiysa kiz olur - sipsivri bir karinla nur topu gibi bir kiz dogurdum; agzin burnun siserse kiz olur - gram oynama olmadi sona yakin olusan odem disinda; bulgur yersen dogum baslar - sabah ogle aksam bulgurun yemedigim cinsi kalmadi 40 hafta bitti ne gelen var ne giden; yuruyus yaparsan bebek erken dogar - yurumekten siyatik oldum son 3 hafta hareketsiz yattim; pilates yoga normal doguma cok faydali dediler sezeryan oldum; tatli yersen su olur eksi yersen bu olur, miden bulanirsa kiz olur vb... 

Yeliz Ayaz GÜRER

Benim Sevmelere Doyamadığım Güzel Ablam, meğer kısa bir sürede sana ne çok alışmışım,şimdi seni o kadar çok özlüyorum ki!

Sen benim hamileliğimin son ayında en büyük destekçim,beni en çok rahatlatanım, huzura erdirenim!

Sen beni loğusalığımda en çok şımartanım! Süt yapsın diye yedirdiğin lokma tatlılarından,çilekli pastalardan daha da tatlım,ballım! Bana sütümün 5ml geldiği günlerde bu daha başlangıç,bak gör zamanla kova kova gelecek diyordun ya şimdi sütüm kovalardan taşıyor ☺️ Altıntopum süt kokuyor 👍

Serpil & Recep BEKDEMİR

Bugün tam 1 yıl oldu bu güzel şehiri tanıyalı. Ama ben o günlere ait fotoğraflara bakarken hala içim cızz ediyor. Hamileliğimin son aylarında birdenbire Amerika'da doğum yapmak fikri düştü aklımıza. İnternete konu başlığını yazar yazmaz onlarca şirket bilgisi çıktı karşımıza. Karar vermek ne zordu. Birkaç şirketle yüzyüze görüştük. Hepsi beni Amerika'da prensesler gibi ağırlayacak"mış"tı. Amerika'nın en gözde şehirlerinde daire kiralayacaklarmış, canım istediğinde bi taksiye atlayıp Central Park'a veya özgürlük anıtına gidebilirmişim :))))

Sezin & Kerem AYBAR

Peri kızına doğumuyla ilgili hediye etmeyi planladığımız herşey Mehtap Ablamız sayesinde gerçek oldu. Daha hamile değilken planlamıştık kafamızda herşeyi. Doğumumu Amerikada yapacağım. İnanılmaz detaycıyımdır. Her alternatifi değerlendiririm. Notlar alırım. Ama içime sindiğinde de hiç bir basamağını tekrardan düşünmem.

Tuğba & Bülent YILDIZ

Sizin MERHAAABAAAA demenizi özledik... Bugün Skype da gördüğümüz zaman özledik... Evin mutfak köşesini özledik... Mutfaklarınızda yemek yemeyi, çay içmeyi özledik… Çocukları ve Goldie yi özledik… Kar'ı özledik… Kısacası Yalçınkaya ailesini özledik…

Elif - İlke - Ela Kaya Ailesi

Amerika'da doğum fikrini ciddi ciddi düşünmeye başladığımızda henüz 15 haftalık hamileydim. Bilgi almak için internette gezinirken gözlerime inanamadım, resmen adım başı amerikada dogum siteleri ile karşılaştım. Oturdum dersimi iyice çalıştım bir deftere tek tek firma adlarını, referanslarını ve ofis adreslerini yazdım. Liste uzadıkça uzadı neye göre ve nasıl eleme yapacağımı bilemiyordum yalnızca bir tanesinin yanına parantez içinde büyük harflerle yasal yazmışım (bunu çok sonra farkedecektim:)

Can’ın BABASI

Sevgili Mehtap Abla Merhaba; Merhaba bütün yüklenimi ile birlikte Merhaba. Uzun bir sürecin ardından size duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istedim. Bu yazıyı sizin eşim ve ailem için tüm yaptıklarınıza sadece tek bir kelime ile “teşekkür etmemek” için hem de benim gibi bilgilenmek isteyenler için yazıyorum. Ancak duygularımı size anlatırken izah edemediysem veya eksik anlattıysam bu sizden değil benim ifade etmemdeki yetersizliğimden edebi gücümün zayıflığından kaynaklanacaktır.