facebook   instagram

Bizim İçin Ne Dediler: Doğum İçin Amerika...

Benim Sevmelere Doyamadığım Güzel Ablam, meğer kısa bir sürede sana ne çok alışmışım,şimdi seni o kadar çok özlüyorum ki!

Sen benim hamileliğimin son ayında en büyük destekçim,beni en çok rahatlatanım, huzura erdirenim!

Sen beni loğusalığımda en çok şımartanım! Süt yapsın diye yedirdiğin lokma tatlılarından,çilekli pastalardan daha da tatlım,ballım! Bana sütümün 5ml geldiği günlerde bu daha başlangıç,bak gör zamanla kova kova gelecek diyordun ya şimdi sütüm kovalardan taşıyor ☺️ Altıntopum süt kokuyor 👍

En sevdiğim annemin can dostu,arkadaşısın sen! Annem şimdi tekrar sana kavuşmak için fırsat kolluyor, senden bahsettikçe bana Yeliz yine gideriz değil mi diye soruyor, elbette gideriz diyorum, Mehtap Ablam da gelir ki bizi görmeye! Nasıl da sezdirmeden sen bize dedemin vefatını, 6 iş günü içerisinde evraklarımızı toparlayıp bizi uğurladın evimize. Geldiğimizde öğrendik biz acı haberi, oysa sen herşeyi biliyormuşsun.Ölüm, doğum kadar doğal olsa da kabullenmesi zor be Ablam 😔

Sen benim bayram neşem, gurbette evimizi aratmayanım, susun artık,güldürmeyin, dikişlerim acıyor diye bağırtanım ☺️ Gel Meloşum sana acı bir kahve yapsın, Yeliz sana sabaha kadar fal bakıp yalanlar atsın. Allahım hep mutluluğunuza mutluluk katsın!

Sen benim en doğru tercihim,ben Amerika'ya girişte nasıl saklardım 35haftalık hamileliğimi,nasıl yalanlar söylerdim doğmamış çocuğumun üstüne? Kimilerinin dediği gibi korse mi giymeliydim karnımı saklamak için, yoksa ayağıma topuklu ayakkabı çekip,boynumda şal daha uzun,ince mi göstermeliydim?! Aksine elimde Mehtap Ablam'dan gelen evraklar ben doğuma geldim diyerek, en yasal,en doğru beyanla, sohbet ede ede geçtim gümrükten. Ben çantandan onlara kuş lokumu ikram ederken, onlar çocuğa isim önerilerinde bulundular. Neyse dedim canım fazla tutmayın,benim transit uçuşum var,Mehtabım bekliyor ☺️

Toledo,Chelsea küçük ama beklentilerimizin üstünde,tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor,evimizde bizim için herşey düşünülmüş,siteden hiç dışarı çıkmasak bile bahçemiz,havuzumuz,sinemamız derken zaman geçiyor,öyle ki her hafta rutin doktor kontrollerimiz olmasa ben hamileliğimi unutmuşum, ne bel ağrım kalmış,ne reflüm,ne de uykusuz geçen gecelerim. Bir de her hafta tartıya çıkartmasalar keyfime diyecek yok ☺️ Eşim bile şaşırıyor telefondaki sesimin canlılığına,fotoğraflardan anlıyor mutluluğumu,huzurumu,keşke diyor seni daha önce yollasaydık oraya.

Mehtap Ablam sen bizi hep mutlu etmeye çalışan,bizim mutluluğumuzla mutlu olan bir meleksin! Türkiye'deki doktorumdan başkasına güvenemem sanmıştım, ta ki Linares'le tanışana kadar. Ne kadar canayakın,alçakgönüllü bir doktor!Hep gülen yüzü,arkadaşça yaklaşımları, herzaman ulaşılabilir olması bütün korkularımı alarak kendimi güvende hissetmemi sağladı. Başımda 10 kişilik profesyonel bir ekip, seninle el ele,göz göze, kapıda anacığımın ve eşimin dualarıyla girdim ben doğuma. 29 Haziran 2016 sabahı saat 06:10'da kavuştuk oğlumuza. O anki duygu yoğunluğumuzu anlatmak şu an kelimelerle mümkün değil,mutluluğumuzu gölgeleyebilecek en ufak birşeye izin vermedin ya sen, biz kendimizi tamamiyle Allah'a ve sana teslim etmişken!

Hayatımda hiç bu kadar huzurlu,sessiz bir hastane görmemiştim.Ben,eşim ve oğlum aile olduğumuzu hissettik ilk günden!Sakinliği,yalnızlığı seven ruhuma loğusalığımın ilk günlerinde nasıl iyi geldi bilemezsin. Özelimize her an saygı duyan, kapıyı tıklamadan asla içeri girmeyen deneyimli,yardımsever,güleryüzlü hemşireler inanılmazdı.Ya hastane müdürünün bile odamıza kadar gelip bizi tebrik edişi, bir ihtiyacımız olup olmadığını sorması!

Ahh Mehtap Ablam hakkın nasıl ödenir? Sen bizim için herşeyin bu kadar en iyisini düşünürken! Muco kaptanım,oğulların ve Goldie ile her an dualarımızdasınız. Sana,size teşekkür edemiyorum, içimdeki duygu selini tarif edemiyorum! Sizi çoookkk ama çoookkk seviyorum!!!